Преглед на печата
Преглед на печата / netinfo
“Складирани боклуци заплашват село и водопровод” – ни съобщава в. “Враца днес” от първата си страница.

Огромни купища бали с неидентифициран боклук хвърлиха в паника жителите на Мездренското село Руска бяла. Боклуците се намират в двора на бившата кооперация край селото. Екип на в. “Враца днес” направи снимки на складираните бали и отдалеч успя да види, че съдържат пластмасови и други отпадъци.

“Д-р Комитски оглави Лекарския съюз” - още едно заглавие от първа страница. Районната колегия на Българския лекраски съюз във Враца има нов председател. Това е д-р Георги Комитски – шеф на Ортопедичното отделение в МБАЛ “Христо Ботев”. Той бе избран да оглави колегията в неделя, когато се проведе отчетно-изборно събрание.

“Индийци инвестират в селския туризъм” – е по-интересното от вътрешните страници на вестника. В село Старо село от септември ще заработи ферма за екологично земеделие и здравословен начин на живот. Това заяви Манош Брадуаш, представител на индийското дружество “Bulgaria – One” на работна среща с областния упавител. Към момента проектът на дружеството е все още идеен и се касае за мездренските села Старо село и Горна Бешовица.

В. “Шанс експрес” избра за водещо заглавие – “Невръстни “ченгета” вразумяват шофьорите”. Хлапета с полицейски тениски и шапки хукнаха из Бяла Слатина да раздават листовки на бащи и майки, на баби и дядовци. В цветните брошури има указания, как големите шофьори се грижат за безопасността на малките пешеходци и велосипедисти.

“Войници, записани като убити на фронта, се завърнали живи” –заглавие от вътрешните страници, с подзаглавие “Съставиха Регистър на военните паметници”.

Във Враца беше учредена областна комисия “Военни паметници”. Председател на комисията е областният управител д-р Антонио Георгиев. В състава й влизат представители на областната администарция, на Историческия музей, на всички общински администрации и военно-патриотични съюзи в областта.

Най-интересното от последна страница – “500 бона възкресяват хилядолетен манастир”. Щастливо завърши половинвековното ходене по мъките за една изоставена българска светиня. Старинният манастир “Свети Иван Пустиножител” в подножието на Врачанския балкан е на хиляда години, откриха реставраторите на оцелялата каменна църква. Светата обител е разположена край целебен извор под билото на планината и е скрита във вековни букови гори.