Константин Костадинов е новият директор на пристанище Лом. Досегашният шеф Борислав Михов е отстранен със заповед на министъра на транспорта Александър Цветков. До момента Костадинов е бил заместник директор по техническата част и според хората в Лом изборът му за шеф е добър ход.
"Знаехме, че ГЕРБ ще махнат Михов, но пък доведоха човек, който познава работата", коментираха вчера работници.
Най-вероятно на новия директор ще се наложи да продължи започналите преди време съкращения в порта. До края на годината общият брой на хората, които ще напуснат пристанището трябва достигне 54.
По последни данни за деветте месеца на годината пристанището има печалба почти 150 000 лева.