С нови 119 души се увеличи ловно – рибарско сдружение „Огоста” Монтана. Толкова се авджиите издържали успешно изпитите. В продължение на два месеца кандидатите са изучавали теория и са се упражнявали практически при стрелбата с пушка. Курсът струва 400 лева.
Само петима от желаещите не са успели да издържат теорията, но ще могат да се явят през следващата година, уточни ръководителят на Сдружението Стоян Аврамов. В момента новите ловци минават процедура по издаването на билет и на разрешително за оръжие.
1700 ловци членуват в 63-те дружинки в областта. Те се намират на територията на общините Монтана, Бойчиновци, Вълчедръм, Георги Дамяново и Чипровци. Информацията е на Поли Маринова