Ние, радичковчетата от Чипровци
Ние, радичковчетата от Чипровци / netinfo
Децата на Чипровци се сбогуваха с Центъра за работа с деца по най-красивия начин – с представяне на книгата “Ние, радичковчетата”, каза за Дарик директорът Димитринка Георгиева. Центърът се закрива с решение на Общинския съвет Чипровци, заради въвеждането на делегираните бюджети и липса на пари за издръжка на извънучилищните дейности.

176 деца са посещавали тази година центъра, разпределени в 11 форми – спортни, научно-технически и приложни. “Гордеем се с кръжока по килимарство, каза още г-жа Георгиева, децата няма от къде да видят как се тъкат килими, защото този занаят, направил известен нашия край, вече се позабравя.”

Димитринка Георгиева допълни, че вярва в здравия разум на общинското ръководство в Чипровци и се надява те да вземат най-вярното решение за децата.

/още за книгата и центъра чуйте от прикачения файл/