ОД МВР Монтана обяви за общодържавно издирване братя, избягали от Дома за деца, лишени от родителска грижа "Люба Тенева" в гр. Берковица. 14-годишният Радослав Борисов и 17-годишният Георги Иванов са напуснали Дома за деца, лишени от родителска грижа "Люба Тенева" на 27.10.2009 г. Братята са от Берковица и не са уведомили никого от ръководството на дома за намеренията си.
Младежите са склонни към водене на скитнически живот и извършване на дребни престъпления за набавяне на парични средства.
Радослав е висок около 165 см.-170 см., със слабо телосложение, прегърбен, с гъста права коса, овално мургаво лице, кафяви очи, чип нос, дебели месести устни и щръкнали уши.
По-големият му брат - Георги, е със същата височина, гъста права коса, тънки вежди, кафяви очи, щръкнали уши.
Умоляват се гражданите, които могат да дадат информация за местонахождението им, да се обадят на тел. 166 или в най-близкото поделение на МВР!