Етър- 24 не успя да бие Чавдар, отпратиха трима от дошлите на проби
Етър- 24 не успя да бие Чавдар, отпратиха трима от дошлите на проби / Дарик нюз

Без победител замърши контролната среща между „Етър- 24" и младия отбор на „Чавдар" (Етрополе), играна снощи в Дряново. През първата част „виолетовите" контролираха повече топката, но пропуснаха създадените голови възможности и в крайна сметка бяха наказани за това. В 13- ата минута французинът Йолан Пивати принуди вратаря на чавдарци да се намесва. Последва пропуск на Мартин Станкев, който улучи гредата.

Отново Станкев бе изведен на стрелкова позиция, този път от Четин Садула, но ударът му е избит от вратаря Николов. В 42- ата минута Гайдаров, комбинира с Анев, който намери Красен Трифонов. Последният центрира към Станкев, който отново не намери вярното решение. В края на полувремето Пивати първо изпрати топката до сглобката, но от външната страна, а след това напредна по фланга, но вместо да подаде към свободния Станкев би по дсиагонала в аут.

През втората част старши треньорът на етърци Цанко Цветанов пусна нова формация, която отстъпи инициативита на етрополци. В 50- ата минута Ивайло Чочев излезе очи в очи с Рашков, който спаси удара му. В 70- ата минута след центриране на Николаев от ъглов удар настъпи разбаркване в полето на „Чавдар" и дошлият на проби национал на Гваделупа Грегори Жандре откри резултата. Буквално при ответната атака нападател на гостите бе бутнат в пеналта и реферът Георги Давидов отсъди дузпа, която Асен Вълчев реализира за 1:1. До края се запомни само едно добро спасяване на Рашков.

„През първото полувреме стояхме добре, но не можахме да си вкараме положенията. Втората част бе по-слабата за нас. Дадох шанс на всички играчи, от дошлите на проби се тръгват Наумов, Пепси и Траоре", коментира Цанко Цветанов.

„Етър- 24": Цанков, Гайдаров, Гаджалов, Макенджиев, Атанасов, Анев, Димов, Станкев,  Пивати,  Садула, Красен Трифонов ( Рашков,  Ангелов, Тих. Трифонов, Киков, Джейсън Бли, Петров, Грегъри Жандре, Траоре, Пепси, Николаев, Ристе Наумов, Байдаков, Бето).