волейбол
волейбол / sportvarna.com
В първенството взеха участие 11 отбора от Варна

На 14 декември в се изиграха финалните мачове по волейбол за девойки 8-10 клас от Общинските ученически игри.

​​​​​​В първенството взеха участие 11 училищни отбора от град Варна. Те бяха разделени в три групи, като победителите във всяка от групите се класираха за финалната тройка. Това се оказаха отборите на Първа ЕГ, V-та ГПЧЕ „Й. Екзарх“ и ПГТ „Проф. д-р Асен Златаров“.

С две победи от два мача във финала шампионки станаха ученичките на Първа езикова гимназия, които продължават за областното сътезание през месец март.

На второ място останаха представителките на ГПЧЕ „Й. Екзарт“, а трети са Професионалната гимназия по туризъм.

Всички финалисти получиха предметни награди:купи, медали, грамоти, топки и тениски с лого Варна – Европейски град на спорта 2019 г. от организаторите от дирекция „Спорт“ Община Варна.