/ Николай Кръстев, bgswim.com
Мъжките състави по водна топка на Локомотив Никола Нанов и КПС Варна ще се срещнат във финален двубой за да определят новия шампион на България за 2019 година, съобщава bgswim.com
Срещата по между им ще се играе от 17:00 часа на басейна на плувен комплекс „Парк Арена“ ОЗК в Бургас и ще се предава пряко по ефира на БНТ 3.
 До финала се стигна след изиграването на две полуфинални срещи.

В първата от тях тимът на КПС Варна надделя с 10:9 след изпълнение на дузпи срещу състава на Аква Спорт. Редовното време завърши при резултат 6:6.

Във втората Локомотив НН победи ЦСКА с резултат 10:7. Локомотивци пречупиха армейците в последната четвърта част на срещата, където особено се отличи 18-годишният Ангел Стоянов, който отбеляза три гола във вратата на червените.

В мач за третото място ще се срещнат Аква Спорт и ЦСКА. Двубоят е в неделя от 15:00 часа.