Кметът: Варненци няма да газят в боклук срещу пари
Кметът: Варненци няма да газят в боклук срещу пари / Dariknews, архив
Кметът: Варненци няма да газят в боклук срещу пари
31821
Кметът: Варненци няма да газят в боклук срещу пари
  • Кметът: Варненци няма да газят в боклук срещу пари

Няма да се плаща на сметопочистващите фирми във Варна. Ако искат да направят и консорциум от протести, заяви кметът Кирил Йорданов по повод многото оплаквания от чистотата на града. Той посочи, че ако градът ще е мръсен, да е безплатно. „А не Варна да е мръсна срещу плащане на общински средства”, категоричен е градоначалникът.

„Фирмите ми обясниха, че имат график. Аз им казах, че ако трябва, ще го си коригират и по 2-3 пъти ще минават (да чистят), но градът трябва да е чист”, посочи Йорданов. 

Той допълни, че след критиките от миналата седмица най-голям напредък са постигнали фирмите, които отговарят за осветлението на града. „Варна свети добре”, смята кметът.

Колкото да озеленяването на града, към което Йорданов също имаше забележки, градоначалникът ще даде окончателната си оценка на 13 август.