Германци искат замразяване на част от строителните работи по новата спортна зала в София. В жалба изпратена до столичния кмет Йорданка Фандъкова, представители на немското дружество „СД", което е собственик на парцел на „4-ти километър" близо до построената „Арена София", твърди, че част от строителните работи се извършват на терен собственост на дружеството.
В жалбата до столичния кмет се казва, че строителството се извършва на базата на невлязла в сила регулация и без съгласието на фирмата собственик на имота. Немците настояват за спиране на част от строителните работи по спортната зала, които се извършват на терен, различен от определения за това.
Новата спортна зала трябва да бъде открита на 30 юли. Комплексът "Арена София" е с максимален капацитет 15 хиляди души и пушенето в него ще бъде абсолютно забранено. Предвижда се залата да бъде открита с волейболен мач между България и Сърбия. Подобни искове и процедури по отчуждаване на имоти дълго време бавеха и изграждането на околовръстния път в столицата.