Първото издание на GREEN ROCK 2011 ще се проведе в Шумен днес. Рок концертът ще се състои на паркинга до Информационния център на Паметника. Началният час ще е около 17.00. Организаторите уточниха, че в момента се водят разговори с фирма "Пътнически автотранспорт" да бъдат осигурени автобуси в деня на концерта, с които феновете на рока да стигнат до мястото на събитието.
Рок концертът посвещаваме на нашите приятели и прекрасни музиканти, които за съжаление вече не са между нас - Владо "Фонтара"-(Quicksend, Stream), Юлиян "Сулето"-(Лидер, Quicksend), Мартин "Фендера"-(Лидер, Quicksend) - обяснихa по-рано днес организаторите. Надяваме се, че в следващите 2-3г. форматът ще се разшири и концертът ще прерастне във фестивал, който ще продължава поне 2-3 дни - допълниха те.
В концерта ще вземат участие само шуменски групи - "AMARANTH", "SOUNDROCK", "VICIOUS BETRAYAL", "TRAVELLING BAND", "ME ROCK", "ABADDON", "СПРИ МА !", "CODE ROCK", "QUICKSEND", "STREAM" и др. Всяка от тях ще свири по около 30-40 мин., сцената ще е само една, а част от бандите се събират специално за този концерт.
До този момент съпричастност към концерта са изразили община Шумен, Дирекция Природен парк „Шуменско плато", Карлсберг България АД, Фикосота синтез ООД, АЛКОМЕТ АД, частни съдебни изпълнители и др.
Осигурени ще бъдат охрана и медицински екип.