Четири нови специалности ще бъдат разкрити в шуменски професионални гимназии през следващата учебна година. Това стана ясно на заседание на Постоянната комисия по заетостта, която днес прие държавния план-прием за професионалните гимназии и общообразователните училища в областта през учебната 2014-2015 г.
„Интериорен дизайн" е новата специалност, която ще се разкрие в Професионалната гимназия по строителство, архитектура и геодезия, специалност „Приложна информатика" ще бъде открита в Професионалната гимназия по икономика, „Фризьор" в Професионалната гимназия по облекло,хранене и химични технологии и четвъртата специалност е „Автомобилна мехатроника" в Професионалната гимназия по механотехника, електроника,телекомуникации и транспорт.
По време на заседанието на комисията Светла Витлеемова, която е старши експерт "Професионално образование" в РИО - Шумен обясни, че гимназиите разполагат с нужната материално-техническа база и квалифицирани преподаватели за обучението по новите специалности.
Комисията по заетост днес одобри и представения план-прием за учебната 2014/2015 година, според който паралелките в професионалните гимназии в Шуменско се увеличават с 4 и от 35 миналата година, стават 39.