Отново призови места за „Вариант 5” - Търговище
Отново призови места за „Вариант 5” - Търговище / Диляна Стойчева

В местността  Бонсови поляни край София се проведе Държавно първенство по нощно ориентиране и 49-та купа на вестник „Ехо". Организатори бяха Българска федерация по ориентиране и спортен клуб "Елит 2000-НСА" София.

От клуб по ориентиране „Вариант5" участваха 15 състезатели. Най-добре се класираха Слав Вампоров - първи при мъже 18, Валентин Кирилов - втори. При мъже 21 Кирил Николов се класира убедително първи, а Ивайло Иванов - трети. Пламен Иванов при мъже 40 стана първи само с 1 секунда пред втория. При жени 35  Радмила Сапунджиева  е също първа, а Петя Христова трета.

В комплексното класиране за купата на вестник „Ехо" клуб „Вариант 5"- Търговище се класира на второ място след отбора на „Узана" - Габрово.

Съвместно с Държавния нощен шампионат се проведе и Държавно първенство щафети за жени, мъже 20 и 21г. в с.Железница край София. Много добре се представи щафетата при мъже 20, в която се състезаваха Стефан Павлов, Валентин Кирилов и Слав Вампоров като се класира на второ място след отбора на „Елит 2000 НСА"- София. Много оспорвано на финала бе за второ  и трето място, където Слав Вампоров само с 2 секунди изпревари съотборника си от Велико Търново.

Първата щафета на „Вариант 5" при мъже 21 се декласира. На първи пост Иван Сираков дупчи грешна контролна точка. Ивайло Иванов и Кирил Николов бягаха отлично,но за жалост не успяха да вземат златните медали. Втората щафета при мъже 21 в състав Калин Карачоров, Димитър Стефанов и Веселин Минев се класира на 8 място. Женската щафета в състав Петя Христова, Радмила Сапунджиева и Петранка Ангелова е на 7 място.