Фланелка с призив срещу подписването на споразумението за фалшифизиране в интернет ACTA получи като подарък заместник-кметът на Разград Любомир Цонев от синия съветник Иво Димитров.
Още от предишния мандат на Общинския съвет местният парламентарист от Синята коалиция връчва подаръци на вносителя на общинския бюджет, досега го правеше като обяснение на отрицателен вот, сега обаче Иво Димитров гласува „за" и проведе поредната си акция като декларация от името на група общински съветници от Синята коалиция. Димитров дойде на сесия с фланелката с лика на Искра Фидосова и разградския депутат от ГЕРБ Тодор Димитров и надпис ACTA la vista BABY. Съветникът съблече фланелката и я връчи на Цонев с уточнението, че ще чака да види дали управляващите ще спазят ангажимента си за оттегляне на България от ACTА.
19 съветници приеха параметрите на бюджета, 11 - от ГЕРБ - бяха против. Преди окончателното гласуване в общинската хазна да има 34 282 000 лв. бяха отхвърлени три предложения на ГЕРБ - за отделяне на средства за ремонт на ул. „Балчик", за преразпределение между селата на парите за улични ремонти, за отделяне на средства за издръжка на читалище „Развитие".
Заместник-кметът Любомир Цонев характеризира бюджета като стабилен, осигуряващ функционирането на всички бюджетни структури и отговарящ на потребностите на общността.