„Русенска фирма едига вятърни генератори зад мотел „Рай” научаваме от втора. Съоръженията са с височина 105 метра и 3 мегавата мощност.
И още от същата страница. „Похотлив зет съсипал сватбата на балдъзата”. 29-годишният Бисер П. обезчестил балдъзата докато я опипвал в къщата на сестра й в Тетово. 22-годишната Е. А. се освидетелствала при съдебен лекар. Експертът констатирал, че девствеността на жената е отнета без извършен полов контакт. Похотливият зет е прибран в ареста за блудство. Гаврата, която разбунила ромската фамилия станала на 18 юли. Балдъзата отишл да вземе метла от къщата на сестра си, която в този момент била на пазар в Русе с трите си деца. Мъжът поканил момичето вкъщи, където му запушил устата и започнал да го опипва по интимните части, докато накрая го обезчестил. Пострадалата се освидетелствала в Съдебна медицина, защото и било нужно доказателство, че е непорочна. Сватбата й с ром от градчето вече била уговорена и парите за нея чакали.
„Записи на Караян с български звезди звучат премиерно в Русе” е голямата тема на рета. Филмовите нощи, които започват утре, са посветени на 100-годишнината на гениалния диригент.
На 4-та ще откриете нови подробности по случая с отстраняването на Ваньо Танов от общинския съвет. ГЕРБ излезе с гневна декларация. Мотивите според тях са скалъпени. Атакуват личност с доказан морал и авторитет пише в документа. Искрен Веселинов твърди, че би постъпил по същия начин ако се беше провинил и негов съпартиец.
“Баща на три деца в ареста заради блудство с балдъзата”, е уводното заглавие на “Бряг’. Русенският окръжен съд остави в ареста 29-годишен мъж, обвинен в блудство с балдъзата. Бисер П. живеел от години на русенско село на семейни начала с жена, от която има 3 деца. Мъжът се нахвърлили върху 22-годишната си балдъза, когато отишла да му иска метла.
“Двама кметове поздравиха стогодишната баба Стояна”, пише на първа страница “Бряг”. Кметовете на Мартен и Русе поздравиха вчера мартенчанката Стояна Николова за нейния едновековен юбилей. Двамата градоначалници и връчили по 100 лева и почетни грамоти. Тържеството е било в клуба на пенсионера в мартен.
“Санкции дебнат джипита, които не правят имунизации”, пише на 3-та страница “Бряг’. Два акта на джипита, които не са провели задължителните имунизации за първото полугодие. Ваксините за безплатни за пациентите.
На 4-та страница е поместено интервю с русенската депутатка от БСП Силвия Алексиева, която казва: “Да си червен в този мандат е по-трудно”.