Осъдиха ученика, който помете с БМВ четирима на спирка
Осъдиха ученика, който помете с БМВ четирима на спирка / Дарик радио - Русе

Осъдиха 19-годишния ученик, който поемете с БМВ четирима души на автобусна спирка през януари в Русе. След катастрофата загина 41-годишна русенка, още трима бяха ранените.

Шофьорът Георги Димитров призна пред съда вината си и се споразумя с прокуратурата за условна присъда от 35 месеца с четири и половина години изпитателен срок. Ученикът се лишава временно и от право да управлява автомобил.

Тежката катастрофа стана на булевард “Липник”  в 7.20 часа на 15 януари. При ляв завой момчето губи контрол над колата и помита хора от спирката. Пробата за алкохол на ученика е отрицателна. След инцидента той обяснява, че бързал за училище. Георги е дванайсетокласник в Професионална гимназия по промишлени технологии.

След инцидента почина най-тежко ранената жена. Близките на 41-годишната русенка дариха нейни органи за трансплантации на германец и двама българи.