Неизвестни за сега лица са направили фалшив профил в социалната мрежа „Фейсбук“ на Областна администрация Русе. Сигнал за това подадоха до областния управител членове на групата „Обществен съвет Русе“.
Съмненията за фейсбук-профила са се породили от изключително ниското ниво на общуване с гражданите, участващи в дискусии на страницата на гражданската група „Обществен съвет Русе” . „Също така пробуди нашата чувствителност и използването на държавният герб извън регламента по Закона за държавния герб и решението на МС за употреба му в интернет пространството само за сайтове на администрациите, насочени към предоставяне на електронни услуги на гражданите“ се посочва в сигнала.
От Областна администрация – Русе съобщиха, че такъв профил никога не е бил регистриран в социалната мрежа. Това е изцяло нечия чужда инициатива, за която ще бъдат сезирани компетентните държавни органи за отношение.