Новият кмет на община „Родопи" Пламен Спасов смята да прекрати съмнителни договори, подписвани от предишните администрации. Инвеститори са получавали земи и имоти с вписани бизнес намерения, които не са изпълнени. Той заяви, че при установяване на престъпления ще сезира и прокуратурата.
Спасов даде пример с договор за имот в село Цалапица, продаден на бившия председател на общинския съвет Георги Цанков. Според него, инвеститорът е трябвало да направи супермаркет, фризьорски салон, магазин за домашни потреби и да разкрие 22 работни места. За 6 години, откакто е подписан контракта, нищо не е изградено, заяви Спасов.
Новата администрация е събрала два пъти повече пари от местни данъци. За първото тримесечие на 2012-а година получените пари са 536 000 лева, а за 2011 година - 285 000. Причината е в по-добрата организация и контрол, който е създаден в администрацията, заяви Пламен Спасов.