Спартак излезе на втора позиция след победа над Любимец
Спартак излезе на втора позиция след победа над Любимец / archiv.DarikNews

След трудна победа над Любимец с 1:0, Спартак събра 7 точки и излезе на второ място във временното класиране на "Б" група! Преди "синьо-белите" е само съименникът им от Варна.

Пред 2000 зрители в неделя на Стадион "Плевен", двата отбора изиграха много оспорван мач, съобщиха от пресцентъра на клуба. Първата голова ситуация създадоха гостите в 15 - та минута, когато Павлов от 10 метра стреля над гредата. В 22-та минута, след удар на Янислав Иванов, Копаранов без малко да си отбележи автогол.

Футболистите от Любимец пропуснаха златна възможност в 34-та минута, когато Огнянов проби отляво и намери непокрития Трифонов, но той от 2 метра изпрати топката високо над гредата. Последните минути от полувремето футболистите на Спартак притиснаха своя противник и в 45 минута, Станислав Краев проби отляво, центрира и Владислав Василев изпрати топката в мрежата за 1:0.

През второто полувреме и двата отбора създадоха голови положения, като най-чистото бе за гостите в 82-та минута, когато след центриране от пряк свободен удар на Минчев, Будинов с глава насочи топката опасно към вратата на Спартак, но Антонов успя с точен рефлекс да избие топката, която срещна напречната греда и в последвалото разбъркване излезе в аут.

Някои неравности по терена на стадион "Плевен" доведе до две неприятни контузии. В 32-та минута, Ивайло Дангуров стъпи в дупка и напусна принудително, а заменилият го Краев в 82 минута също изкълчи глезен и напусна терена.