Стотици фенове на дербитата от група Осогово
Стотици фенове на дербитата от група Осогово / Влади Владимиров, Кирил Кирилов

Около 300 фенове наблюдаваха на стадион "Странджата" футболното дерби между отборите на ФК "Кюстендил" и "Ботев"- Лозно, завършило 3:4. Срещата бе от Четвърта лига- Х кръг на областна група "Осогово". На трибуните имаше и кутии за дарения за лечението на 3- годишния Валентин Зашев.

Футболистите от "Ботев" поведоха с 4:0, от 23- та минута те играха с човек повече, след като Тони Дончев получи директен червен картон, а от последвалия пряк свободен удар Анатоли Иванов откри резултата. Отново той покачи на 0:2 в 33 мин.Явор Димитров отбеляза за 0:3 в 44 мин. и за 0:4 в 60- та мин. После дойдоха минутите на влезлия като резерва Ивайло Иванов, който вкара два гола в 64 и 84 минути, а между тези две попадения се разписа и Иво Максимов в 80 мин. и резултата стана 3:4.

Другият двубой от група "Осогово", който събра над 100 фенове бе Ябълково- Слокощица. Той завърши при резултат 1:1.

"Струмска слава"- Търновлак спечели 3 точки след като победи с 2:0 "Елешница" Ваксево, въпреки че игра от 21 мин. с човек по- малко, след директен червен картон за Милен Димитров, който спря топката с ръка пред голлинията.

Останалите резултати от кръга: Богослов- Горна Гращица 2:0; Граница- Нов чифлик 1:0, Багренци- Коняво 0:5.
Лидер в класирането е "Ботев"- Лозно с 25 точки, пред "Руен"- Богослов с 24 т. и "Славия"- Граница с 18 т.