Мартин Ковачев и Димитър Илиев ще играят за македонския Пелистер
Мартин Ковачев и Димитър Илиев ще играят за македонския Пелистер / Стефан Дамянов

Двама кюстендилци ще играят за македонския Пелистер / Битоля/ през новия сезон. Димитър Илиев и Мартин Ковачев започнаха титуляри за новака в македонския елит в контролата със Славия, играна в Разлог. Пелистер спечели мача с 2:1. Мартин Ковачев за последно игра в Дунав Русе, а Митко Илиев в Септември Симитли. Ковачев вече игра за отбора от Битоля преди 2 години.
След като преди почивката двата отбора не си вкараха гол, в 60-ата минута Владимир Семерджиев пропусна дузпа, ударът му от бялата точка беше отразен от вратаря Пашовски.
Македонските вкараха два гола само за 6 минути. Благоя Марковски в 65-ата минута засече центриране от фаул с глава, а малко по-късно пак той изведе Бучевски сам срещу вратаря, който направи 2:0.
Дошлият на проби в Славия Евгени Тюкалов в 83-ата минута намали на 1:2 със силен удар с левия крак. Той е юноша на Амкар и в сряда дойде на проби в Славия, като за последно е играл за естонския Инфонет.