Марек 1915 надви лидера от Сливница. Германея отстъпи пред Септември
Марек 1915 надви лидера от Сливница. Германея отстъпи пред Септември / Стефан Дамянов

С хеттрик на Илиян Чавдаров и попадение на Владимиров, "Марек 1915" победи лидера в Трета Югозападна лига "Сливнишки герой" с 4:2. Отборът от Сливница имаше серия от 9 поредни успеха.
Гостите откриха резултата в 18-та минута чрез Мариан Хаджиев, но с два гола на кюстендилеца Илиян Чавдаров, в 38-та и 43-та минути, домакините обърнаха развоя на мача. В 62-та минута Владимиров покачи на 3:1, а в 73-та минута Чавдаров оформи своя хеттрик и направи резултата 4:1. Кафтанов реализира за "Сливнишки герой" в 89-та минута и оформи крайния резултат.
"Германея" загуби в Сапарева баня от "Септември"- Симитли с 0:2, също в отложен мач от Трета Югозападна лига. Андон Гущеров и Ибрахим Алим бяха точни за успеха на гостите. "Германея" има кадрови проблеми и на резервната скамейка имаше само 4-ма полеви футболисти.
В други два играни, отложени мачове, "Беласица" и "Хебър" завършиха при 1:1, а "Миньор"- Перник победи като гост "Чавдар"- Етрополе с 0:1.
"Сливнишки герой" остава лидер в класирането с 39 т., пред "Струмска слава" с 35, "Пирин"- Гоце Делчев с 33, "Септември"- Симитли с 32 т., "Беласица" и "Миньор" имат по 31 точки.
"Марек 1915" вече има 23 т. и дели 8- 9 място с "Чавдар"- Етрополе. Предстои дербито на област Кюстендил, "Марек" посреща "Велбъжд" в неделя на "Бончук". Кюстендилци са на 12- 13 място със 17 т., колкото има и "Балкан". "Германея" са на 14- та позиция с 15 т.