Иван Каракашки: Трябва работа и за инженери, да не ставаме само масажисти и черешари
Иван Каракашки: Трябва работа и за инженери, да не ставаме само масажисти и черешари / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил
Иван Каракашки за проектите, които са важни за областта
67419
Иван Каракашки за проектите, които са важни за областта
  • Иван Каракашки за проектите, които са важни за областта

Областният управител Иван Каракашки е представил пред лидера на БСП Сергей Станишев проектите, които са важни за общините от Кюстендилска област. "Целта бе те да са стратегически и да водят до намаляване на безработицата. Към известните за балнеологичен център и преработвателни предприятия в Кюстендил, и завод за електробуси в Дупница, аз вмъкнах още няколко. Искам в Кюстендил да има високотехнологично производство, работа за инженери, като подходяща е базата на КЗК. Държавата може само да търси и насочва инвеститори", коментира Иван Каракашки.
За община Сапарева баня се търсят инвестиции за високопланински и ски туризъм, за община Рила- за културен туризъм.
"От село Пастра нагоре към Рилския манастир, земята е на манастира и това спъва инвестициите. Хората направили хотели, ресторанти и други бази не притежават земята. Бобошево казаха, че разчитат на проектите на Кюстендил и Дупница, а Бобов дол искат гаранции за бъдещето на мините и ТЕЦ-а. За Трекляно би бил решение един цех за дървообработване, който да създаде работа на 30- 40 човека", заяви областният управител. Иван Каракашки държи и на довършване ремонта на пътя Кюстендил- София, през Конявската планина и ремонт на пътя Кюстендил- Бобошево.