Певци от 9 държави се включват в конкурса „Сарандев”
Певци от 9 държави се включват в конкурса „Сарандев” / netinfo

Изпълнители от 9 държави се включват в тазгодишното издание на Европейския младежки поп-рок конкурс"Сарандев". В Добрич ще се представят изпълнители от България, Русия, Грузия, Казахстан, Румъния,Израел, Украйна.  За първи път в  конкурса се включват и певци от Унгария и Хърватска, съобщи зам. кметът Камелия Койчева.

Общо 60 изпълнители са допуснати до участие. Те  ще се състезават в три възрастови групи. Традиционно ще се проведат два конкурса- за изпълнител и за авторска песен. 

Маргарита Хранова ще бъде председател на международното жури на Европейския младежки поп-рок конкурс. Популярната българска певица ще оглави за трети път журито на добричкото музикално събитие. 21-то издание на конкурса ще се проведе  на 13, 14 и 15 май. Всички песенни вечери започват от 18.00 часа в залата на добричкия театър. В рамките на музикалния форум рецитали ще изнесат Маргарита Хранова и  Мариана Попова.