Хандбалистите на Добруджа - ШАМПИОНИ на България!
Хандбалистите на Добруджа - ШАМПИОНИ на България! / Дарик Добрич, Валя Янева
53809
  • Хандбалистите на Добруджа - ШАМПИОНИ на България!

Мъжкият хандбален тим на Добруджа стана победител в суперфинала на първенството на България, след като се наложи над отбора на Шумен в четвъртия плейоф. Добричлии победиха с 27:26 /14:15/ в драматичен и оспорван мач, изпълнен с обрати. Така с 3:1 победи мъжете на ХК Добружа, след няколко вицешампионски титли, за първи път в историята на клуба, взеха купата и се окичиха със златните медали.

Момчетата на Георги Андреев излязоха на терена след 2:1 срещи в тяхна полза срещу отбора на Шумен, в препълнената с фенове зала Русалка. Мачът започна напрегнато, като гостите от Шумен поведоха в резултата, а добричлии често грешаха във финалната фаза на атаката. Добруджа не успя да обърне играта в своя полза и полувремето завърши с една точка аванс за гостите.

Във втората част отборите играха равностойно и резултатът вървеше точка за точка. След няколко изравнявания Добруджа успя да вземе преднина и при последния съдийски сигнал записа 27:26.

Най-резултатен от добричлии бе Чавдар Чернев, който отбеляза 10 гола. Иван Иванов пък бе обявен за най-добър вратар на първенството. За най-полезен играч в българския шампионат за сезона беше определен Николай Карастоянов от Шумен, а голмайстор на шампионата стана Владимир Няголов от Локомотив Варна.

Преди началото на мача с кратка церемония бе отбелязан краят на спортната кариера на един от най-добрите добрички хандбалисти - Светослав Божков. 36-годишният спортист бе в основата на най-големите успехи на ХК Добруджа. Той бе национален състезател, носител на бронзов медал от Балканиадата в Гърция през 1993 г. През 2001 година Светльо стана голмайстор на българското първенство със 140 точни попадения. През 2003 година Божков премина в Спартак Варна и с този тим стигна до четвъртфинал в евротурнирите. С Добруджа Светльо завоюва четири вицешампионски титли. Сега той е треньор в клуба.

Хандбалистите на Добруджа  ШАМПИОНИ на България

Ето хандбалистите, които спечелиха купата: Пламен Иванов, Тансер Надир, Борислав Борисов, Петър Чивийски, Христо Йорданов, Чавдар Чернев, Красимир Коев, Иван Иванов, Димитър Асенов, Явор Иванов, Илиян Илиев, Светослав Божков, Стилян Стоянов, Димитър Йосифов, Костадин Иванов, Джошкун Якубов, Николай Запрянов, Съби Кирилов, Милен Господинов, Георги Георгиев.

В прикачения файл чуйте думите на човека, без когото победите нямаше да се случат - наставника на добричлии Георги Андреев: