Задържаният митничар не работел на Лесово от януари
Задържаният митничар не работел на Лесово от януари / netinfo

Здържаният в Бургас митическите служител е отстранен от МП Лесово в началото на годината и е преместен на длъжност в МП Нефтопристанище, съобщават от Агенция "Митници".

"Отстраняването на всеки, за който има данни, че злоупотребява със служебното си положение, е добро за системата и ние полагаме усилия в тази насока, коментира по повод случая директорът на Агенция "Митници" Ваньо Танов.

По данни на МВР 44-годишният митнически служител е осъществявал престъпна дейност по осигуряване на контрабанден канал за трафик на стоки. 

Пресцентърът на Агенция "Митници" огласи случая при задържането на камиона с контрабандни парфюми на 15 ноември 2009 г, припомнят от агенцията. Тогава 20 търговски палета с 50 987 броя парфюми от 78 световно известни търговски марки бяха задържани. Общата стойност на стоката е 4 млн. лв.

Контрабандните парфюми са открити при щателна митническа проверка на влизащ в страната от Турция ТИР с българска регистрация, който е пътувал в посока от Турция за Румъния. Според представените на нашия митнически пункт документи, камионът е трябвало да превозва 22 палета с пластмасови изделия- PVC-чаши и фолио за еднократна употреба. При извършената щателна митническа проверка е установено, че само 2 от палетите на входа на товарното помещение на камиона съдържат декларираните пластмасови изделия. Останалите 20 палета са се оказали пълни с недекларирани маркови парфюми в различни милилитражи, укрити по т.нар. контрабанден метод "тапа".