Волейболистите от Нефтохимик 2010 елиминираха Пирин
Волейболистите от Нефтохимик 2010 елиминираха Пирин / netinfo

Волейболистите от "Нефтохимик 2010" елиминираха "Пирин" и продължават в следващата фаза от турнира за Купата на България.
Бургазлии спечелиха мача в Разлог с 3:1 гейма, като не оставиха съмнение, че са по-стойностният тим.
Домакините взеха първата част с 25:22. "Нефтохимик 2010" направи пълен обрат и взе следващите три гейма, съответно с 25:17, 25:19 и 25:23.
Отличен мач направи диагонала Георги Петров, който беше безпощаден в атака и завърши с 28 точки. Посрещачът Мартин Пенев и централният блокировач Николай Къртев завършиха с по 10 точки.
Освен "Нефтохимик 2010" , напред в турнира продължават и отборите на "Монтана", "Арда" - Кърджали, "Марек Ивкони" - Дупница, "Миньор"- Перник и миналогодишният носител на купата "Добруджа" - Добрич.
Финалите са в края на април, а шестте отбора ще бъдат разпределени в две групи по 3.
В групите ще се играе всеки срещу всеки. Първите два отбора в тях се срещат на кръст на полуфиналите. Победителите в тези два мача ще спорят за ценния трофей.