Подслон за бездомните бургазлии
Подслон за бездомните бургазлии / Дарик Бургас

През следващите дни автогарите в града ще са отворени денонощно, за да приютяват граждани в неравностойно положение, съобщават от Община Бургас. В тези помещения при нужда могат да се подслонят бездомните хора. Инициативата има за цел да предотврати безмисления край на нечий човешки живот в задаващите се студове.

Проведен е разговор с Областната администрация. Оттам са поели ангажимент да се свържат с ръководството на ЖП гара, за да бъдат денонощно отворени и нейните врати.

За да не се злоупотребява с доброто намерение, в района ще има засилено полицейско присъствие. Бургаските червенокръстци също подкрепят инициативата на Общината. Те съобщиха, че в социалната трапезария на ул. „Оборище” и офиса им в бл. 7 на к-с „Възраждане” изпаднали в беда хора могат да получат храна и топла дреха.