Община Бургас ще изтегли кредит на стойност 16 млн. лв, за да гарантира изпълнението на неотложни ремонти на обекти, заложени в капиталовата програма за 2009 гд.
На своето заседание Общинският съвет подкрепи предложението на кмета Димитър Николов, който обвърза взимането на заем с условието кредитът да не е натоварен с ипотека на общинска собственост, да бъде в левове, да бъде с възможно най-ниска лихва и да даде възможност за разкриване на нови постоянни и временни работни места.
Според зам. кмета по финансите Красимир Стойчев заемът е изгоден за общината и условията по погасяването му са възможно най-добри.
Предложението не беше подкрепено от представителите на ПП „Атака”, които отсъстваха от залата заради несъгласието си с изтеглянето на заседанието със седмица по-рано от предвидената дата.