Режат кабелите за интернет и телевизия
Режат кабелите за интернет и телевизия / Дарик Благоевград, Любима Калпачка, архив

Започва премахването на висящите кабели за кабелна телевизия и интернет в Благоевград.

За отстраняване им са издадени общо 11 заповеди, които обхващат централната градска част, както и кварталите.

Премахването на незаконните строежи „Въздушни електрони съобщителни мрежи” започва от понеделник 16 февруари и ще приключи в 17.30 часа на 10 март.

Възможно е, потребителите на интернет и кабелна телевизия на някои от кабелните оператори, да имат проблеми със сигнала или изцяло да го загубят.

Премахването на въздушните кабели се извършва съгласно Закон за електронните съобщения, според който въздушните мрежи се допускат само извън границите на урбанизираните територии и населени места до 10 хиляди жители, както и ниско жилищно застрояване.

Ако не отговарят  на законовите изисквания, въздушните кабели следва да бъдат премахнати като незаконен строеж. По време на премахването ще присъства представител на община Благоевград, представител на ДНСК, ЧЕЗ, със съдействието на органите на Областна дирекция на МВР- Благоевград.