Трудности за Барселона в Мадрид
Трудности за Барселона в Мадрид / netinfo
Барселона завърши наравно 1:1 като гост на Хетафе в мач от 17-тия кръг на Примера Дивисион. Така каталунците останаха на второ място във временното класиране, на две точки зад Севиля. Барса е и с мач по малко.

В мача с Хетафе каталунците успяха да се справят с тежка ситуация, след като едва събраха група от 15 човека за срещата. От състава отсъстваха звездите Роналдиньо и Деко, затова с отговорността да измъкне отбора бе натоварен Шави. Испанският национал се справи перфектно със задачата си, като отбеляза изравнителното попадение в 69-та минута. 15 минути преди това Гуиса бе извел домакините напред в резултата.

Благодарение на добрите изяви на Виктор Валдес и Шави, равенството се запази до края на двубоя.

Мачът бе изгледан на живо и от националният селекционер на Испания Луис Арагонес.