Рожден ден, две победи и равен за българите в Германия
Рожден ден, две победи и равен за българите в Германия / netinfo

Станислав Ангелов отпразнува по най-добрия начин своя рожден ден днес, след като неговият Енерги Котбус се наложи като домакин с 1:0 над Армиия Билефелд в мач от 28-я кръг в немската Първа Бундеслига. Благой Георгиев пък влезе като резерва при успеха на Дуисбург като гост на Хамбургер също с минималното 1:0.

Пелето игра пълни 90 минути за своя тим, който вкара единственото попадение в срещата в 51-та минута. Негов автор бе Скела от дузпа.

След победата днес Енерги заема 14-то място с актив от 29 точки, а Арминия е на 17-то с 25.

Дуисбург пък поднесе изненадата на кръга в Германия, след като се наложи над 3-я в класирането Хамбургер. Благой Георгиев влезе в игра в 77-та минута, когато неговият тим вече беше вкарал своето попадение. В 54-та минута Гърлич вкара победния гол за своя тим.

След днешния успех Дуисбург се изкачи на 16-то място с актив от 25 точки, а Хамбургер слезе на 4-то с 47 точки.

Валери Домовчийски остана резерва при равентството 1:1 на своя Херта с Бохум.