Рок и равен за Арсенал в Унгария
Рок и равен за Арсенал в Унгария / netinfo
Тео Уолкът вкара единственото попадение за Арсенал в днешната контрола със Сомбатели, завършила 1:1 в Унгария.

Младежкият национал на Англия спаси своя тим от изненадващ резил, след като изравни резултата три минути преди почивката.

Домакините поведоха заслужено още в 25-та минута, когато бившият унгарски национал Кенесей успя да вкара през статичната отбрана на „артилеристите” и да прехвърли Алмуния. Джъстин Хойт твърдеше, че е заковал топката на гол линията, но страничният рефер бе категоричен и зачете попадението 1:0.

В 42-та минута обаче „артилеристите” успяха да се върнат в срещата с попадението на Уолкът, който оформи и крайното 1:1.

Интересен бе фактът, че докато загряваха играчите на двата отбора преди началото на срещата, няколко рок изпълнителни подгряха публиката за двубоя. Официалният сайт на „топчиите” информира, че 13-те хиляди души по трибуните съвсем не са били доволни от музикалното оформление, но са аплодирали всеки един от състезателите на английския гранд.