Ричард Еромоигбе с три точки в Русия
Ричард Еромоигбе с три точки в Русия / netinfo
Бившият полузащитник на Левски Ричард Еромоигбе и неговият руски клуб Химки спечелиха важни три точки срещу тима на Сатурн.

Нигериецът влезе в 36-та минута на мача, който завърши 2:1 за Химки. Ричи замени молдовеца Раду Ребежа.

Първото полувреме на срещата от първенството на Русия беше ялово и завърши 0:0. Словакът Мартин Якубко вкара първия гол в 58-та минута и Химки излезе напред в резултата. Няколко минути по-късно Лосков възстанови равенството с точен удар за Сатурн. Мачът на практика бе решен от резервата Александър Антипенко, който вкара минута преди края. Любопитно, е че героят за Химки влезе в 83-та минута на двубоя.

Победата не помогна на Химки да се отлепи от дъното на класирането. Въпреки това отборът на Ричард запази шансове да се спаси в кръговете до края на кампанията в Русия.