Несполуки за Аржентина в Либертадорес
Несполуки за Аржентина в Либертадорес / netinfo

Мексиканският Гуадалахара отстрани аржентинския Велес Сарсфийлд на четвъртфинал от турнира Копа Либертадорес, след успех в реванша като гост с 2:1. Първият мач бе завършил 0:0.

Рамон Моралес даде преднина на Гуадалахара в 27-ата минута от дузпа отсъдена за хандбална проява на Марсело Бустаманте. Въпреки, че останаха с човек по-малко, след като бранителят Диего Мартинес бе изгонен за втори жълт картон, мексиканците увеличиха преднината си в 73-ата минута чрез Баутиста.

Десет минути по-късно Пабло Баталя успя да намали, но силите на непобеждавания до този момент в турнира тим на Велес стигнаха само дотук. На полуфинал Гуадалахара ще срещне носителя на трофея Сао Пауло.

Другите два отбора-полуфиналисти са Либертад (Парагвай) и Интернасионал (Бразилия). Отпадането на Велес Сарсфийлд сложи край на надеждите на Аржентина техен отбор да спечели купата, след като по-рано Ривър плейт и Естудиантес също напуснаха борбата.