Монтоя не успя да стигне до финала на дебюта си в НАСКАР
Монтоя не успя да стигне до финала на дебюта си в НАСКАР / netinfo

Бившият пилот от Формула 1 Хуан Пабло Монтоя записа разочароващ дебют в американските серии НАСКАР, след като автомобилът му Додж Чарджър бе ударен отзад в 252-ата от общо 267 обиколки на състезанието в Маями.

Колумбиецът се движеше на 20-та позиция в този момент, когато ветеранът Райън Нюман го закачи отзад и колата на Монтоя се завъртя, след което избухна в пламъци. За щастие на бившия пилот от Формула 1, той излезе невредим от нея. Монтоя тръгна от 29-то място, а най-предната позиция, до която успя да стигне в състезанието бе 13-ата.

Надпреварата спечели американецът Грег Бифъл, а сънародникът му Джими Джонсън с Шевролет спечели купата “НЕКСТЕЛ”, която шампионът получи, след като финишира девети в Маями.