Левски бие Бърно в контрола
Левски бие Бърно в контрола / netinfo

Футболистите на Левски победиха чешкия Бърно с 3:2 в третата си контрола от предсезонния лагер в Австрия. Преди това сините завършиха 1:1 с Интер Братислава и 3:0 с ОФК Београд.

Станимир Стоилов пусна в игра титулярния си състав, като единствено Лусио Вагнер беше заменен от новото попълнение Веселин Минев. Именно той асистира за първото попадение, когато още в четвъртата минута центрира отдясно и Седрик Бардон откри.

В средата на полувремето Христо Йовов направи самостоятелен пробив, подаде на Емил Ангелов, който вкара за 2:0. През второто полувреме отново комбинация Йовов - Ангелов завърши с нарушение в наказателното поле, а капитанът Елин Топузаков бе точен от бялата точка.

Постепенно сините поуспокоиха играта, от което се възползваха чехите и с голове в края на Сигъл и Холек оформиха крайния резултат, а преди това Хомала изпусна дузпа.