Арсенал се издъни, Юнайтед и Челси с категорични победи
Арсенал се издъни, Юнайтед и Челси с категорични победи / netinfo
В мач от 28-я кръг на Премиършип Арсенал изненадващо не успя да победи Астън Вила и двата отбора завършиха 1:1.

Българският национал Стилиян Петров бе оставен извън групата на Вила от мениджъра Мартин О’Нийл.

Гостите поведоха в 27-та минута, след като Филип Сендерос си отбеляза автогол, а до края на първото полувреме Арсенал така и не съумя да изравни резултата.

Мачът вървеше към своя край, когато в 90-та минута с хубав удар отблизо Никлас Бендтнер изравни резултата и остави „артилеристите” начело във временното класиране на Премиършип.

Манчестър Юнайтед се възползва от грешката на лондонския отбор и намали разликата на една точка, след като победи с класическото 3:0 при гостуването си на Фулъм.

Оуен Харгрийвс откри резултата в 15-та минута, а в 44-та Жи-Сунг Парк удвои преднината за „червените дяволи”. Крайното 3:0 за Юнайтед бе оформено в 72-та минута, когато Саймън Дейвис си отбеляза автогол.

Челси разби с 4:0 Уест Хем в лондонското дерби, което се игра на „Ъптън Парк”. „Сините” решиха развоя на мача само за пет минути, след като в 17-та Франк Лампард бе точем за 1:0, а в 20-та Джо Коул удвои преднината за гостите. Само 120 секунди по-късно Михаел Балак направи класическа преднината за Челси.

В 34-та минута Челси остана с човек по-малко, след като Франк Лампард бе изгонен с директен червен картон. В 64-та минута Ашли Коул оформи крайния резултат в срещата.