Пуснаха юбилейна пощенска картичка
Пуснаха юбилейна пощенска картичка / netinfo

Юбилейна пощенска картичка, посветена на 100-годишнината от откриването на Опитната станция по розата в Казанлък, бе валидирана официално в града.

Първият печат върху първия екземпляр от картичката с уникална филателна стойност поставиха Любимир Маников, началник отдел в Държавната агенция за информационни и технологични съобщения /ДАИТС/ и професор Недко Недков директор на Института по розата в Казанлък, който е приемник на създадената преди 100 години опитна научна станция.

Картичката е изработена по проект на художничката Мая Груева и изобразява сградата на опитната станция, където се намира Музеят на розата в Казанлък.

Юбилейната картичка е с тираж 685 броя, има пощенски знак и печат, изобразяващ маслодайна роза. Картичката ще се разпространява три дни от “Български пощи” .

Подпечатаната юбилейна картичка, е първата, посветена на казанлъшкия Институт по розата, който е единственото научно звено в този отрасъл в цял свят. Със специална научна конференция в петък Институтът отбеляза своя първи век.

Други новини от Стара Загора