/ БГНЕС
Днес се навършват 49 години от гибелта на Георги Аспарухов-Гунди и Никола Котков, които на този ден през 1971 г. загинаха трагично.
 
 

България ще помни вечно! Днес се навършват 46 години от трагедията на Витиня...

Публикувахте от Георги Аспарухов - Гунди (Georgi Asparuhov - Gundi) в Петък, 30 юни 2017 г.

Легендарните футболисти на Левски и националния отбор загинаха на 30 юни 1971 г. в автомобилна катастрофа край Витиня. На път за Враца, на прохода Витиня, бежовото "Алфа Ромео" на Гунди се блъска в камион, запалва се и двамата с Котков умират на място.

На 30 юни в жестока катастрофа загинаха Гунди и Котков

Днес, 49 години след трагедията на Витиня, България все още ги помни. Младите слушат прехласнати историите за тяхното майсторство и човешки достойнства, а по-възрастните все още не могат да повярват, че ги няма.
 
 

Днес се навършват 76 години от рождението на славния Георги Аспарухов - Гунди! Честит рожден ден, ако ни гледаш отгоре и знай, че те помним!

Публикувахте от Георги Аспарухов - Гунди (Georgi Asparuhov - Gundi) в Събота, 4 май 2019 г.

Тъгата по Гунди и Котков не е просто тъга по двама велики играчи. Не е тъга само на спортната общественост, но и на цяла България. Защото загубата на доблестни хора винаги боли.
 
 

75 години от рождението на Георги Аспарухов-Гунди. Спортсмен, талант, голмайстор, пример за подражание, въплъщение на идеала за футболист и човек. Гунди - завинаги един от нас!

Публикувахте от Георги Аспарухов - Гунди (Georgi Asparuhov - Gundi) в Петък, 4 май 2018 г.

Имената на Гунди и Котков припомнят, че има легенди, които не умират. Приказката за Георги Аспарухов и Никола Котков се разказва от бащи на синове до ден-днешен и не позволява пламъкът на величието им да угасне. Защото те останаха във футболната и обществена памет със своя чар и елегантност.

50 години от паметния гол на Гунди на „Уембли”

За кариерата им е написано и казано всичко. Победите и попаденията с Левски, и с националния отбор ще се помнят завинаги. Те обаче бяха всенародни любимци, защото притежаваха невероятни човешки качества. Затова и бяха толкова обичани. 
БГНЕС