Критикуват финансовото министерство на САЩ
Критикуват финансовото министерство на САЩ / netinfo

Конгресът на САЩ публикува критичен доклад за начина, по който министерството на финансите прилага закона за стабилизация на финансовата система и е похарчило голяма част от 700-те милиарда, които му бяха отпуснати.

Докладът е дело на комисия на Конгреса за наблюдение, която бе специално съставена, за да контролира действията на министерството. Той поставя въпроси под формата на критики за това, че финансовото ведомство е променяло многократно плановете си.

В текста се настоява, че това поставя въпроса дали въобще има ясна линия за действие. Програмата за влагане на 250 млрд. долара в банките и ефекта, който министерството твърди, че има тя, се поставя под въпрос от комисията. Докладът настоява министерството да упражнява контрол върху начина, по който банките използват средствата, които са получили от държавата.

Настоява се ведомството да даде доказателства за наличието на планове за намеса в случай на влошаване на икономическата ситуация.