На Бузлуджа чакат 60 хиляди социалисти
На Бузлуджа чакат 60 хиляди социалисти / netinfo

Близо 60 хиляди социалисти от цялата страна се очакват да вземат участие в националния митинг-събор на връх Бузлуджа тази събота- 29-ти юли, по повод 115-та годишнина от създаването на социалистическата партия. Началото на тържествата е от 11 часа. Преди това ще бъдат поднесени венци и цветя пред паметника на социалиста и на създателите. За участие в митинга на върха се очаква и премиерът и лидер на БСП Сергей Станишев.

Преди това той и партийните председатели от цялата страна ще вземат участие в национално разширено съвещание на ВПС на БСП, което ще се проведе в Габрово. Общината е и символичен тазгодишен домакин на честванията . 13 ще са големите търговски обекти на Историческа полянаи всички те вече са раздадени, отделно от това се очакват още няколко десетки малки търговски маси и сергии. Да продават кебапчета на върха желание са заявили търговци от цялата страна.

За разлика от предишни социалистически събори на върха, тази година честванията ще преминат без международно участие и гости от Социнтерна, уточниха от казанлъшкия офис на партийната организация. Няма да има и символично връчване на партийни билети на млади социалисти.