Савиола напуска Реал
Савиола напуска Реал / netinfo
Аржентинският нападател Хавиел Савиола ще напусне Реал Мадрид след края на сезона, обяви агентът му. Футболистът се свързваше сериозно с трансфер в английския Портсмут през зимата, но тогава до сделка не се стигна.

Савиола продължава да е дълбока резерва в състава на кралския клуб, а договорът му с испанския гранд изтича догодина. Според Алфредо Брусуела обаче, клиентът му ще потърси друго предизвикателство още през лятото.

Интерес към нападателя има от Нюкасъл, но евентуална сделка може да зависи от това дали клубът успее да се спаси от изпадане от английския елит. От ръководството на „свраките” обаче до този момент официално не са потвърдили за интереса си.

„Хавиер има договор с Реал до 2010 година, но той вече реши, че ще напусне, тъй като не получава шанс за изява. Вярно е, че няколко клуба вече питаха за него, но ще проведем среща в началото на юни и ще решим всичко. Клубове от Англия и Италия вече се свързаха с нас”, заяви агентът на Савиола.