Диспансерът за белодробни заболявания във Враца се включва в превенцията на туберкулозата, съобщи директорът на здравното заведение д-р Марияна Стоянова. До края на седмицата ще бъдат извършвани безплатни прегледи на всички, които се съмняват, че имат подобно заболяване. От 9 до 12 часа ще се снема анкета, а след 12 часа дежурен лекар ще осъществява самия преглед. При положителни резултати болните ще бъдат подлагани на лечение.
Прегледите са част от Националната програма за контрол на туберкулозата в България и ще се извършват и през дните от 9-ти до 13 ноември, и 7-ми - 13 декември.