Ограничават броя на отглежданите кучета до две
Ограничават броя на отглежданите кучета до две / Дарик Враца - арихв

Промяна в Наредбата за реда за придобиване, притежаване и отглеждане на кучета на територията на Община Враца ще внесе на заседание на ОбС кметът инж.Иванов. Предвижда се ограничение на броя на кучетата, отглеждани в едно жилище, както и в един двор на кооперация, независимо от броя на домакинствата. И на двете места ще се допуска отглеждането на неповече от 2 кучета.

В двумесечен срок от влизане в сила на изменението домоуправителите ще трябва да изпратят в община Враца информация за отглежданите в кооперацията кучета. При придобиване на ново куче информация в общината домоуправителят ще е длъжен да изпраща в двуседмичен срок.

Въвеждат се и нови раздели V и VІ - „Овладяване на популацията на безстопанствените кучета“ и „Намиране на нови стопани“.

За неспазване на Наредбата  ще бъдат налагани глоби от 50 до 500 лв. в зависимост от вида на нарушението.