Ново самоубийство на МВР служител
Ново самоубийство на МВР служител / netinfo

Жандармерист от Монтана е бил открит мъртъв с огнестелна рана в главата, съобщават от полицията.

Вчера около 9.00 ч. в района на водоем между Монтана и село Студено буче служители на охранителна полиция са намерили лек автомобил „ВАЗ 2107", на шофьорската седалка, на който е открит трупът на 42-годишния Ч.З. - служител на Зонално жандармерийско управление. На коленете му е намерен служебен боен пистолет "Макаров" и предсмъртно писмо. При първоначалния оглед не са установени следи от насилие. Тялото е транспортирано за аутопсия.

Мъжът е обявен за общодържавно издирване, след като на 27 октомври в РУ МВР Монтана е подаден сигнал за изчезването му от неговата съпруга. По нейни данни той е напуснал дома им на 26 октомври около 10.00 ч. с лекия си автомобил и служебното оръжие.

По случая е образувано досъдебно производство в РУ МВР Монтана.