И в Монтана ще почетат деня на народните будители
И в Монтана ще почетат деня на народните будители / netinfo

Община Монтана ще отбележи с факелно шествие Деня на народните будители. Възпитаници на всички училища ще се включат в тържествената церемония пред Паметника на Васил Левски днес в 18 ч. Младежкият духов оркестър на ПМГ "Св. Климент Охридски" и възпитаници на елитното училище подготвят програмата под ръководството на преподавателката по български език и литература Димитрана Георгиева. Освен на заслугите на народните будители, те ще поставят тематичен акцент и на факта, че през тази година се навършва век, откакто се чества уникалният общонационален празник.