/ bgvolleyball.com
Черно море БАСК (Варна) направи всичко възможно да вгорчи живота на Монтана Волей, но не успя. Домакините от Варна отстъпиха с 2:3 (25:23, 14:25, 22:25, 25:23, 12:15) на селекцията на Даниел Пеев пред около 400 зрители в зала „Христо Борисов”.

Срещата започна с преимущество за играчите на Виктор Карагьозов, които без особени проблеми поведоха с 1-0 гейма. Във втората част обаче те бяха тотално надиграни от съперника си, който се възползва и излезе напред в резултата (2-1 гейма). Домакините се събудиха и отново бяха на ниво в четвъртия гейм и пратиха мача в тайбрек. Там, след изключителна драма надделя Монтана.

Волейболистите на Монтана превъзхождаха домакините от Варна по всички показатели. Те реализираха повече директни точки от начален удар (7-5), направиха поведе блокади (12-10), имаха по-висока успеваемост в атака (50%-41%) и посрещането им беше на по-добро ниво (47%-45%).

Най-резултатен за успеха на Монтана беше Кирил Клец с 25 точки (2 аса, 52% ефективност в атака), Аспарух Аспарухов реализира 19 точки (4 аса, 2 блока, 50% позитивно посрещане и 42% ефективност в атака), а Златко Кьосев заби 18 точки (2 блока, 43% позитивно посрещане и 62% ефективност в атака).

За Черно море БАСК Стефан Иванов избухна с 28 точки (3 аса, 3 блока и 48% ефективност в атака), а Явор Генов се рализира 12 точки (1 блок, 44% позитивно посрещане и 44% ефективност в атака).

След победата Монтана заема първа позиция във временното класиране с 11 точки и без загуба до този момент, а преди срещите от Суперлигата днес, Черно море е на шеста позиция в таблицата с две победи, две загуби и 6 точки в актива си.

В следващия кръг на 25 октомври (сряда) Черно море БАСК гостува на Нефтохимик 2010 в Бургас, а на 27 октомври (петък) Монтана приема Тетевен Волей.