Ученици от 14 училища участваха в Регионален турнир по спортна стрелба в Русе
Ученици от 14 училища участваха в Регионален турнир по спортна стрелба в Русе / Дарик Русе, архив

Общо 57 възпитаници от V до VIII клас от 14 училища се включиха в Регионален турнир по спортна стрелба „Сексагинта Приста“. Негови организатори са СК „Локомотив Т.Тодоров“ и Община Русе, а проявата е финансирана от Общинска програма „Спорт 2013“. В надпреварата се включиха ученици от Русе, Силистра и Търговище. Те мериха сили в три категории – момичета, момчета и смесени отбори.

В индивидуалното класиране при момичетата първо място зае Мирослава Минчева от СОУ „Св. Седмочисленици“ – Търговище. Второто място е за Мелека Суидан от СОУ „Хр.Ботов“ – Русе, а третото – за Румина Георгиева от СОУ „Никола Симов“ – Търговище.

Първата позиция в индивидуалното класиране при момчетата зае Дилян Борисов от ОУ „Никола Обретенов“ – Русе. След него се класира Явор Петров от Спортното училище в Силистра, а третото място зае Даниел Димитров от ОУ „Любен Каравелов“ – Русе.

В класирането при смесените отбори, призовото място е за Мирослава Минчева от СОУ „Св.Седмочисленици“ – Търговище и Кристиян Станев от СОУ „Васил Левски“ – Русе. След тях останаха Николай Колев от Спортно училище – Силистра и Мелека Суидан от СОУ „Хр.Ботев“ – Русе. Третата позиция при отборите заеха Джесика Иванова от СОУ „Никола Симов“ – Търговище и Дилян Борисов от ОУ „Никола Обретенов“ – Русе.

Участниците в турнира получиха медалите и купите си от зам.-кмета Свилен Иванов, общинския съветник Станимир Станчев и директора на домакина на надпреварата ОУ „Никола Обретенов“ – Стефко Недев.