Ураганен вятър и проливен дъжд забавят финала на ЕНДУРО шампионата над Хисар
Ураганен вятър и проливен дъжд забавят финала на ЕНДУРО шампионата над Хисар / netinfo
Финалът на АТV и мотори в първия кръг от Републиканския шампионат по ЕНДУРО, който трябваше да приключи днес в 15. 30 ч. все още не е завършил. Ураганен вятър събори всички съоражения. Обстановката е много тежка. Това е най- трудният кръг, който се провежда при най-тежките метереологични  условия  от Шампионата, през последните  три години, каза главният съдия Вера Лагадова. До момента са финиширали 62 от общо 120 участника. Днес, в 10.30 ч. във втория кръг на двудневното състезание по 130 километра трудно проходимо трасе, стартираха професионалисти, любители, жени и деца. Заради голямото количество дъжд, който от снощи не спира в Хисар и заради придошлите води, нивото на реките се е вдигнало. Пътят на състезателите минава през Стряма и Бяла река. Има паднали във водата мъже, които са успели да се спасят, но течението е отнесло много  мотори и бъгита. Жертви няма. Всички жени и деца са се придвижили до финала, съобщи председателят на комисия ЕНДУРО към Българската федерация по мотоциклетизъм Жоро Хаджиев. Все още се очакват 58 мъже, които до момента не са финиширали.